09124159855 - 09124160041 -09122655523

عسل در غذا

از قرار دادن عسل در مایکروفر خودداری کنید چرا که این کار منجر به افزایش هیدروکسی متیل فورفورال (HMF) شده و این امر سبب برگشتن مزه عسل می شود. برای جلوگیری از چسبیدن عسل به پیمانه، از عسل رقیق استفاده کنید.  عسل در بیشتر دستورهای غذایی به عنوان جایگزین مناسبی برای شکر شناخته می شود.

از آنجاییکه میزان شیرینی عسل از شکر بیشتر است به ازای هر یک پیمانه شکر باید نیم و یا یک سوم پیمانه عسل استفاده کنید. به علاوه درجه حرارت پخت را نیز تا 25 درجه فارنهایت کاهش دهید چرا که عسل رنگ غذاها را خیلی سریع تر به سمت قهوه ای متمایل می کند.
به دلیل داشتن این خاصیت در هر محیطی قرار بگیرد تمایل به جذب رطوبت آن محیط دارد . این مسئله موجب می شود کاربرد آن در این محصولات سبب تازه ماندن آن ها به مدت طولانی و دیر خشک شدن آنها شود .
برای استفاده باید مقدار شکر مصرفی را کم کرد و به جای آن از عسل استفاده نمود . مقدار آن برمبنای شکر مصرفی 3/1 شکر می باشد . همچنین می توان به مقدار 6% آرد مصرفی از عسل استفاده کرد که به همان اندازه باید از مقدار شکر مصرفی کسر کرد .
در مورد استفاده از عسل به دو نکته باید توجه نمود :
گرم شدن عسل آنزیم ها وخیلی از خواص داروئی آن را از بین می برد . ولی هم از نظر نوع قند ها و خاصیت جذب رطوبت استفاده از آن صورت می گیرد .
در دو مورد نباید از عسل استفاده کرد . در صنایع آب نبات سازی به دلیل همین خاصیت باعث سریع چسبناک شدن آب نبات شده و غیر قابل مصرف می شود . همچنین استفاده از عسل در بستنی سازی توصیه نمی شود . زیرا با پائین بردن نقطه ذوب باعث زود آب شدن بستنی می شود .
 

ارسال نظر

تماس با ما

کارخانه : آذربایجان غربی- تکاب
دفترمرکزی: تهران , اشرفی اصفهانی , خیابان اسکندر زاده , پلاک 1 , واحد 4
نمایندگی تهران: اشرفی اصفهانی , بین اباذر و مهران , پلاک 71 , واحد 3 , دنیای شیرین

09122655523 - 09124159855 - 09124160041

sales@Uniballfood.com

ماموریت

  ما براین باوریم که فراهم نمودن محصولات و خدمات بدون در نظر گرفتن کیفیت کافی نیست و این اطمینان خاطر را ایجاد کنیم که به هیچ وجه کیفیت فدای کمیت نخواهد شد. ما با یونی بال کیفیت وسلامت را به مشتریان عزیز جامعه مان هدیه می کنیم.

چشم انداز

احراز جایگاه برترین کیفیت محصول وکسب سهم عمده بازاردر حوزه مواد غذایی و تثبیت برند از اهداف آتی یونی بال  است .

 

درباره ما

 کارخانه عسل یونی بال در شهرستان تکاب از توابع استان آذربایجان غربی واقع شده است که به جرات می توان گفت با کیفیت ترین وممتاز ترین عسل حال حاضر ایران را تولید می کند 
این کارخانه با مدیریت آقای عارضی تحصیلکرده وباسابقه بیش از 30سال زنبورداری وبا داشتن 5000هزار کندوی عسل اداره می شود که از لحاظ علمی و تعهد اخلاقی زبانزد منطقه می باشند.
تولید عسل این کارخانه با تمام مجوزهای بهداشتی وبا سرپرستی مسئول فنی تحت نظارت مستقیم اداره نظارت وبهداشت استان ومنطقه می باشد که کوچک ترین مسائل بهداشتی وایمنی مورد کنترل وبررسی است.

 

Top of Page